PRZEMYSŁOWE POWŁOKI ANTYGRAFFITI

Impregnat antygraffiti, farba antygraffiti, lakier antygraffiti - czy tego typu ochrona przed graffiti jest skuteczna?

123

Graffiti to zmora wielu polskich miast. Liczne napisy i rysunki szpecą krajobraz i są trudne do usunięcia. Dlatego na wielu budynkach, szczególnie tych zabytkowych lub nowo powstałych, stosowane są specjalne zabezpieczenia, takie, jak impregnaty, lakiery czy farby, które skutecznie chronią różne rodzaje powierzchni. Czy tego typu ochrona jest skuteczna i jakie są zalety takiego rozwiązania?

 

Środki antygraffiti - jak działają?

Środki antygraffiti, takie jak wspomniane impregnaty, lakiery, czy farby, to złożone ze specjalnych substancji aktywnych produkty, których wysoka jakość została doceniona przez klientów. Stosowane jako środek prewencyjny, pomagają uniknąć późniejszego zmywania farb, czyli procesu, który jest uciążliwy i czasochłonny. Łatwa aplikacja wykonywana za pomocą pędzla, wałka lub natrysku, powoduje, że środek rozprowadzany jest równomiernie, dzięki czemu chroni całą wyznaczoną powierzchnię. Nowoczesne środki antygraffiti to także dodatkowe korzyści, takie jak ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz silne wzmocnienie przed niekorzystnym pH - zasadowym i kwasowym. Ich ogromną zaletą jest także hydrofobowość, dzięki której pozostają na wyznaczonej powierzchni przez długi czas.

Lakiery, farby, impregnaty - czy skuteczne?

Czy nowoczesna formuła jest gwarancją skuteczności? Tak, czego dowodem są liczne testy, przeprowadzane na różnego typu powierzchniach, także tych o wysokiej chłonności i porowatości (cegła lub tynk). Wczesne zastosowanie impregnatów, lakierów czy farb uniemożliwia połączenie się pigmentu z podłożem, dzięki czemu sprej nie wpływa negatywnie na budynek. W przypadku aktu wandalizmu, pokryta środkiem ochronnym ściana, nie zostaje zniszczona. Aby przywrócić jej dawną świetność, wystarczy oczyścić ją za pomocą wody. W zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać produkty przeznaczone do konkretnego rodzaju powierzchni, czyli rozwiązania o specjalistycznym, skoncentrowanym działaniu. Dostępne są także środki wielofunkcyjne, które zadbają o szereg różnych materiałów, przeciwdziałając osadzaniu się farby.

 

 

123