PRZEMYSŁOWE POWŁOKI ANTYGRAFFITI

Jakie są dostępne środki antygraffiti?

123

Dzięki nowoczesnym środkom antygraffiti możemy zachować dobry wygląd budynków bez zbędnych wysiłków. Te przyjazne dla środowiska produkty chronią powierzchnię przez wiele lat, a ich rodzaj dopasowany jest do konkretnych potrzeb. Dzięki kompleksowemu działaniu i różnorodnym właściwościom możemy zabezpieczyć różne materiały, niezależnie od ich charakterystyki. 

Powłoka antygraffiti - dostępne rodzaje

Produkty dostępne obecnie na rynku to innowacyjne propozycje, powstałe w wyniku licznych badań. Dzięki swoim właściwościom środki antygraffiti tworzą niewidoczną barierę i uniemożliwiają wnikanie barwnika w strukturę ściany. Wyróżniamy kilka rodzajów ochrony: czasową, dzieląca się na powłoki tracone i powłoki półtrwałe oraz ochronę trwałą. Pierwsze dwie powłoki działają na zasadzie bariery hydrofobowej i wykazują swoje właściwości przez pewien okres czasu, zazwyczaj do pierwszego oczyszczania powierzchni. Nowoczesna kompozycja składników sprawia, że produkty tego rodzaju mają niską szkodliwość, jeśli chodzi o reakcję z podłożem, są wygodne w stosowaniu i odznaczają się paroprzepuszczalnością. Natomiast ochrona trwała pozwala nam na wieloletnie zabezpieczenie budynku. Dzięki kompozycji opartej na silanach, polimerach i silikonach powłoki te uniemożliwiają wnikanie farby w głąb materiału, a co za tym idzie pomagają zmyć graffiti przy pomocy dostępnych środków. 

Polecane produkty antygraffiti

Do polecanych przez nas systemów traconych należą powłoki KTX 05 oraz KTX 05 strong. Pierwsza z nich oparta jest na mikrowoskach, zabezpieczających przed większością stosowanych przez grafficiarzy produktów, takich jak farby i spraye. Doskonale sprawdzi się, jako zabezpieczenie dla cegły, tynku, betonu, stali, czy aluminium. Druga opcja oparta jest na zagęszczonych mikrowoskach. Już jedna warstwa wystarczy, by zabezpieczyć budynek przez okres około pięciu lat. Polecane przez specjalistów systemy trwałe to m.in. KTX 06, czyli jednoskładnikowa propozycja, która twardnieje w wyniku kontaktu z wilgocią. Zastosowanie podwójnej warstwy preparatu gwarantuje także ochronę przeciwplakatową. Kolejny system to KTX 07, który zabezpiecza przed aerozolowymi farbami graffiti, większością markerów, tuszem, ptasimi odchodami, brudem, kwaśnym deszczem, wilgocią i gumą do żucia. Jego maksymalna trwałość to około dwadzieścia lat. KTX 20 nadaje się do zabezpieczenia powłok lakierniczych, proszkowych, poliuretanowych, epoksydowych, tworzyw sztucznych, poliwęglanów, stali, aluminium, ceramiki. Jedna warstwa preparatu da nam doskonałą ochronę na wiele lat. Wszystkie wymienione produkty są wygodne w zastosowaniu i korzystne pod względem cenowym, dzięki czemu stosowane są także przez specjalistów. 

 

 

123