PRZEMYSŁOWE POWŁOKI ANTYGRAFFITI

seoadmin - blog

Problemy blokowisk: graffiti

123

Niechciane graffiti to ogromny problem dla zarządców osiedli mieszkaniowych. Na ścianach blokowisk nie raz pojawiają się nie tylko bohomazy, bez żadnej wartości artystycznej, ale też wulgarne wyrazy czy obrazy.

Rodzaje powłok antygraffiti

123

Właściciele i zarządcy budynków i infrastruktury miejskiej często borykają się z problemem grafficiarzy. „Ozdabiają” oni ściany blokowisk, filary mostów i budynki gospodarcze dziełami o wątpliwym poziomie.

Problemy z usuwaniem graffiti

Umiejętność tworzenia ładnego graffiti to wielki dar. Posługiwanie się farbą w spreju nie jest łatwe, w dodatku gdy chcemy namalować obraz na dużej powierzchni.

Jak uchronić się przed niechcianym graffiti?

Wandale, mianujący się grafficiarzami, są zmorą wielu okolic. Malunki, które tworzą, mają niewiele wspólnego ze sztuką na wysokim poziomie, w dodatku powstają na nienależących do nich powierzchniach.

Niechciane plakaty. Jak się ich ustrzec?

Problemy z nachalna reklamą w przestrzeni publicznej w Polsce są cały czas dość spore. Wiele firm bezkarnie wiesza billboardy i plakaty w miejscach ku temu nie przeznaczonych. Oczywiście „zapominają” potem je usunąć.

Graffiti. Wandalizm czy nie?

Dyskusja o tym, czy graffiti to sztuka, jest tematem-rzeką. Niektóre dzieła przyprawiają o dreszcze. Mają ciekawy przekaz, obraz namalowany jest z najwyższą precyzją i na pierwszy rzut oka widać, że artysta doskonale wiedział, co chce stworzyć.