PRZEMYSŁOWE POWŁOKI ANTYGRAFFITI

Preparaty hydrofobizujące

Posiadamy w ofercie dwa rodzaje preparatów przeznaczonych do hydrofobizacji chłonnych podłoży betonowych, żelbetowych, sprężonych w inżynierskich konstrukcjach drogowych, mostowych, kolejowych, hydrotechnicznych obiektów śródlądowych i morskich oraz w budownictwie ogólnym, w tym: komercyjnym, przemysłowym, mieszkaniowym, do obiektów sportowych i płyt lotniskowych.

Więcej o środkach hydrofobizujących

Wybierając jeden z poniższych środków hydrofobizujących dostępnych w naszej ofercie, uzyskają Państwo szczegółowe informacje na temat jego działania, zakresu stosowania, wydajności oraz sposobu aplikacji na podłoże.

Hydrogard W:  koncentrat, wodny preparat o wyjątkowej wydajności do 240 m² z 1 kilograma koncentratu.

Hydrogard S: gotowy do użycia rozpuszczalnikowy super hydrofobowy preparat na bazie silanów i siloksanów.

 

Hydrofobizacja – co to takiego?

Hydrofobizacja jest procesem zabezpieczania powierzchni przed wnikaniem w nie wody i zanieczyszczeń. W wyniku hydrofobizacji poddany jej materiał zyskuje właściwości hydrofobowe, czyli odpycha wodę. Tego rodzaju zabezpieczenie można stosować m.in. w przypadku drewna, betonu, cegieł i innych materiałów budowlanych oraz szyb. Jednym ze sposobów hydrofobizacji jest impregnacja odpowiednim preparatem. Taki środek hydrofobizujący zapewnia należyty poziom ochrony przed wodą i zanieczyszczeniami, nie ograniczając przy tym cyrkulacji pary wodnej.

Dlaczego ochrona przed wodą jest potrzebna?

Powodem stosowania impregnacji środkami hydrofobizujacymi nie jest bynajmniej tylko troska o wygląd i estetykę danej nawierzchni. Kluczowe znaczenie ma tu fakt, że woda przenikająca bez oporu dany materiał może prowadzić do rozwoju w nim pleśni, grzybów, mchów czy glonów. Zmianom może też towarzyszyć nieprzyjemny zapach. Wilgoć, jeśli nie zadziałamy w porę, prowadzi np. do niszczenia ścian i odpadania tynków, może być też groźna dla zdrowia ludzi powodując u nich np. objawy alergiczne.

Zaletą preparatów hydrofobizujących jest fakt, że można je stosować zarówno do nowych budynków, jak i tych poddawanych modernizacjom czy remontom. Są to też zwykle środki łatwe w użytkowaniu, ich aplikacja nie wymaga specjalistycznych umiejętności.