PRZEMYSŁOWE POWŁOKI ANTYGRAFFITI

Preparat antygraffiti - jak, gdzie i w jakim celu się ją stosuje?

123

Niechciane malunki, jakie pojawiają się na ścianach, mogą mocno szpecić krajobraz. I nie jest to jedynie domena dużych miast. Samozwańcza sztuka pojawia się niemal wszędzie, niszcząc budynki i skłaniając właścicieli do wydawania dużych sum na usunięcie stworzonych napisów. Na szczęście istnieją specjalne środki, które pomagają nam zawczasu walczyć z uciążliwym graffiti. Jak działają i gdzie mogą znaleźć swoje zastosowanie? 

Gdzie stosować?

Preparaty antygraffiti dostępne na rynku to propozycje, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Ich wysoka wydajność sprawia, że nawet zabezpieczenie dużej powierzchni staje się ułatwione. Dzięki swojej specjalistycznej kompozycji wnikają głęboko w ścianę, chroniąc ją na wiele lat. Zabezpieczenie antygraffiti świetnie sprawdzi się przy różnych powierzchniach, odmiennych pod względem właściwości. Warstwa preparatu chroni równie dobrze ścianę o wykończeniu satynowym, jak i powierzchnię wykończoną przy pomocy zwykłej farby. Nowoczesne produkty sprawdzą się także przy trudnej, porowatej strukturze, która wymaga skoncentrowanej kompozycji wysokiej jakości (beton, cegła, czy kamień). Jednak preparaty antygraffiti chronią nie tylko ściany budynków. To rozwiązanie dedykowane także dla innych elementów, takich jak znaki drogowe, panele oraz powierzchnie delikatne i kruche, wymagające szczególnej ostrożność. 

Preparaty antygraffiti - zalety

Preparaty antygraffiti to produkty, które pomagają nam działać wielotorowo. Doskonale chronią wybrane powierzchnie i sprawiają, że usunięcie niechcianych malunków staje się stosunkowo proste. Nie pozwalają na wniknięcie pigmentu w głąb struktury, a co za tym idzie na trwałe zniszczenie jej wyglądu. Produkt są wielofunkcyjne i mogą być z powodzeniem stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a ich główną zaletą jest dopasowywanie się do powierzchni. Odpowiednio nałożona powłoka wykazuje też dodatkowe właściwości: chroni budynek przed wilgocią i sprawia, że staje się bardziej odporny na niekorzystne działanie mchów, czy nawet zanieczyszczenia powietrza. 

 

123