PRZEMYSŁOWE POWŁOKI ANTYGRAFFITI

Środki do usuwania graffiti

Czyszczenie elewacji oraz innych powierzchni z graffiti to trudne i czasochłonne zadanie. Nierzadko wiąże się również z koniecznością poniesienia wysokich nakładów finansowych. Tymczasem efekt wcale nie jest gwarantowany, zwłaszcza jeśli nie zostaną do tego zastosowane odpowiednie środki do usuwania graffiti.

Zmywanie graffiti – jak dobrać odpowiedni preparat

Zmywanie graffiti to problem, który nie jest łatwy do rozwiązania, tym bardziej, że im dłużej naniesiona farba pozostaje na elewacji, tym trudniejsza jest ona do usunięcia. Spowodowane jest to wnikaniem barwników w strukturę powierzchni materiału, na który zostały naniesione, także utrwalaniem farb graffiti poprzez warunki atmosferyczne, np. słońce i zmienną temperaturę. Używając niewłaściwych środków do graffiti można zniszczyć powierzchnię i utrudnić ewentualne przyszłe jej wyczyszczenie, dlatego bardzo ważną sprawą jest dobór odpowiednich zmywaczy do danego rodzaju podłoża, tak aby nie uszkodzić przy tym czyszczonej powierzchni.

Zmywacze farb KT – nowa technologia czyszczenia graffiti

Seria zmywaczy farb KT to nowa technologia czyszczenia graffiti. Nieskomplikowane w użytkowaniu zmywacze znacznie skrócą czas niezbędny do usunięcia ze ścian malowideł i napisów z elewacji, nie uszkadzając przy tym pierwotnych powierzchni. Ze względu na skład chemiczny farb graffiti, zmywacze zawierają rozpuszczalniki organiczne lub alkaliczne roztwory wodne rozpuszczające barwniki, usuwane następnie hydrodynamicznie lub poprzez ścieranie np. gąbką, szmatką, szczoteczką.

Środki do usuwania graffiti z różnych powierzchni

Środki do usuwania graffiti KT systemu ANTYGRAFFITI Professional na wielu podłożach są skuteczne również przy braku powłoki antygraffiti. Przy usuwaniu graffiti z powierzchni niezabezpieczonych chłonnych, używając rozpuszczalników o rzadkiej konsystencji, należy liczyć się z możliwością dalszego wnikania barwnika w głąb podłoża lub powiększenia plamy na powierzchni przez rozpuszczone farby, wskazane są wówczas preparaty w postaci żelu, które wiążą ze sobą pigment, a ponadto opóźniają parowanie rozpuszczalnika i przedłużają czas reakcji chemicznej.

Preparaty do czyszczenia ekranów akustycznych i elewacji z farb graffiti

Preparaty do graffiti serii KT występują w postaci płynnej do czyszczenia powierzchni niechłonnych oraz w żelu z przeznaczeniem na powierzchnie chłonne i niechłonne. Zmywaczy można również używać do usuwania farb graffiti z powłok antygraffiti. Preparaty są uszeregowane od najsłabszych, przeznaczonych do delikatnych powierzchni, do bardzo silnych z przeznaczeniem na powierzchnie odporne na rozpuszczalniki. Nasze zmywacze to doskonałe preparaty do czyszczenia ekranów akustycznych i elewacji budynków z farb graffiti.

Polecamy również Państwa uwadze również powłoki antyplakatowe KTX naszej produkcji.

Charakterystyka zmywaczy farb graffiti systemu Antygraffiti Professional:

miniatura obrazkaKT 01 preparat w postaci płynu do stosowania na delikatnych, gładkich, niechłonnych powierzchniach wrażliwych na silne rozpuszczalniki. Nie powoduje matowienia czyszczonej powierzchni.  KT 01 jest preparatem o najsłabszym działaniu z linii zmywaczy Antygraffiti System Professional. Przeznaczenie: poliwęglan lity/komorowy, pleksiglasy, laminaty, tworzywa sztuczne, folie, powłoki lakiernicze. Do zastosowań: w windach, toaletach, budkach telefonicznych, wiatach przystankowych, ekranach akustycznych, szkołach, wagonach kolejowych, tramwajach, autobusach, samochodach, znakach drogowych, tablicach i foliach reklamowych, trwałych powłokach antygraffiti.

miniatura obrazkaKT 01+ preparat w postaci żelu do stosowania na delikatnych, gładkich oraz porowatych niechłonnych powierzchniach wrażliwych na silne rozpuszczalniki. Nie powoduje matowienia czyszczonej powierzchni. KT 01+ jest preparatem o najsłabszym działaniu z linii zmywaczy Antygraffiti System Professional. Przeznaczenie: poliwęglan lity/komorowy, pleksiglasy, laminaty, tworzywa sztuczne, folie, powłoki lakiernicze. Do zastosowań: w windach, toaletach, budkach telefonicznych, wiatach przystankowych, ekranach akustycznych, szkołach, wagonach kolejowych, tramwajach, autobusach, samochodach, znakach drogowych, tablicach i foliach reklamowych, trwałych powłokach antygraffiti.

miniatura obrazkaKT 02 preparat w postaci płynu do stosowania na gładkich niechłonnych powierzchniach. KT 02 jest drugim pod stopniem siły działania preparatem z linii zmywaczy Antygraffiti System Professional.  Przeznaczenie: laminaty, tworzywa sztuczne, folie, metale, aluminium, szkło, powierzchni malowanych przemysłowo, ceramiki. Warunkowo można stosować na powierzchniach wrażliwych na agresywne rozpuszczalniki typu: poliwęglan lity/komorowy - sprawdzić reakcję preparatu z podłożem. Do zastosowań w windach, toaletach, budkach telefonicznych, wiatach przystankowych, ekranach akustycznych, szkołach, wagonach kolejowych, tramwajach, autobusach, znakach drogowych, tablicach i foliach reklamowych, trwałych powłokach antygraffiti.

miniatura obrazkaKT 02+ preparat w postaci żelu do stosowania na gładkich i porowatych niechłonnych powierzchniach. KT 02+ jest drugim pod stopniem siły działania preparatem z linii zmywaczy Antygraffiti System Professional. Przeznaczenie: laminaty, tworzywa sztuczne, folie, metale, aluminium, szkło, drewno, powierzchnie malowane przemysłowo, ceramika. Warunkowo można stosować na powierzchniach wrażliwych na agresywne rozpuszczalniki typu: poliwęglan lity/komorowy - sprawdzić reakcję preparatu z podłożem. Do zastosowań w windach, toaletach, budkach telefonicznych, wiatach przystankowych, ekranach akustycznych, szkołach, wagonach kolejowych, tramwajach, autobusach, znakach drogowych, tablicach i foliach reklamowych, trwałych powłokach antygraffiti.

miniatura obrazkaKT 03 preparat w postaci płynu do stosowania na gładkich niechłonnych powierzchniach. KT 03 jest trzecim pod stopniem siły działania preparatem z linii zmywaczy Antygraffiti System Professional. Przeznaczenie: laminaty, tworzywa sztuczne, folie, metale, aluminium, szkło, powierzchnie malowane przemysłowo, ceramika. Warunkowo można stosować na powierzchniach wrażliwych na agresywne rozpuszczalniki typu: poliwęglan lity/komorowy - sprawdzić reakcję preparatu z podłożem. Do zastosowań w windach, toaletach, budkach telefonicznych, wiatach przystankowych, ekranach akustycznych, szkołach, wagonach kolejowych, tramwajach, autobusach, znakach drogowych, tablicach i foliach reklamowych, trwałych powłokach antygraffiti.

miniatura obrazkaKT 03+ preparat w postaci żelu do stosowania na gładkich i porowatych niechłonnych powierzchniach. KT 03+ jest trzecim pod stopniem siły działania preparatem z linii zmywaczy Antygraffiti System Professional.  Przeznaczenie: laminaty, tworzywa sztuczne, folie, metale, aluminium, szkło, drewno, powierzchnie malowane przemysłowo, ceramika. Warunkowo można stosować na powierzchniach wrażliwych na agresywne rozpuszczalniki typu: poliwęglan lity/komorowy - sprawdzić reakcję preparatu z podłożem. Do zastosowań w windach, toaletach, budkach telefonicznych, wiatach przystankowych, ekranach akustycznych, szkołach, wagonach kolejowych, tramwajach, autobusach, znakach drogowych, tablicach i foliach reklamowych, trwałych powłokach antygraffiti.

miniatura obrazkaKT 04 preparat w postaci płynu do stosowania na gładkich niechłonnych powierzchniach odpornych chemicznie. KT 04 jest czwartym pod stopniem siły działania preparatem z linii zmywaczy Antygraffiti System Professional.  Przeznaczenie: stal, aluminium, drewno, cegła szkliwiona, szkło, granit i marmur polerowany, powłoki lakiernicze, ceramika oraz trwałe powłoki antygraffiti - w krótkim czasie ekspozycji. Ostrożnie stosować na tworzywach sztucznych. Skuteczność działania preparatu zależy od podłoża, grubości warstw, rodzaju farby, okresu “istnienia” danej farby na powierzchni podłoża oraz od temp. otoczenia.
Wyższe temperatury powietrza mają wpływ na szybsze i skuteczniejsze działanie preparatu.

miniatura obrazkaKT 04+ preparat w postaci żelu do stosowania na podłożach niechłonnych odpornych chemicznie. KT 04+ jest czwartym pod stopniem siły działania preparatem z linii zmywaczy Antygraffiti System Professional. Przeznaczenie: cegła szkliwiona, granit i marmur polerowany, stal, aluminium, drewno, szkło, ceramika, powłoki lakiernicze, trwałe powłoki antygraffiti. Ostrożnie stosować na tworzywach sztucznych. Skuteczność działania preparatu zależy od podłoża, grubości warstw, rodzaju farby, okresu “istnienia” danej farby na powierzchni podłoża oraz od temp. otoczenia. Wyższe temperatury powietrza mają wpływ na szybsze i skuteczniejsze działanie preparatu.

miniatura obrazkaKT 04 Strong preparat w postaci żelu do stosowania głównie na porowatych chłonnych i niechłonnych powierzchniach odpornych na agresywne rozpuszczalniki. KT 04 Strong jest najsilniej działajacym preparatem z linii zmywaczy Antygraffiti System Professional.  Przeznaczenie: cegła, cegła szkliwiona, podłoża związane cementem, tynk, beton, piaskowiec, granit, trawertyn, stal, drewno. Skuteczność działania preparatu zależy od podłoża, grubości warstw, rodzaju farby, okresu “istnienia” danej farby na powierzchni podłoża oraz od temp. otoczenia. Wyższe temperatury powietrza mają wpływ na szybsze i skuteczniejsze działanie preparatu.

 

 

Usuwanie graffiti z bloku mieszkalnego

 

W przypadku braku zabezpieczenia antygraffiti możliwość całkowitego usunięcia graffiti zależy od:

  • składu chemicznego użytych farb,
  • czasu "trwania" farby na podłożu
  • temp. zewnętrznej w jakiej była nakładana farba
  • odporności podłoża na rozpuszczalniki,
  • chłonności podłoża.

Najłatwiej usuwać farby graffiti z powierzchni gładkich i odpornych na rozpuszczalniki (szkło, metale, płytki ceramiczne itp.) Zazwyczaj jest to możliwe również ze spoistych i słabo chłonnych powierzchni mineralnych, cegły klinkierowej, granitu, lecz już z użyciem odpowiednich środków czyszczących oraz, lub technologii mycia hydrodynamicznego.

Farby graffiti są również usuwalne z porowatych materiałów budowlanych (piaskowiec, tynk lub beton); w tych przypadkach całkowite usunięcie graffiti, pomimo aplikacji chemii i zabiegów mechanicznych, może być niemożliwe z racji przeniknięcia pigmentów w podłoże nawet na głębokość 10 mm. Efektem czyszczenia jest co najwyżej powierzchniowe usunięcie cząstek farby; cząsteczki, które pozostaną głębiej mogą być widoczne w tzw. efekcie "cienia", a przeprowadzone w następstwie mechaniczne doczyszczanie takiej powierzchni zawsze spowoduje, uwidocznioną zmianę faktury powierzchni. Ryzykiem jest też usuwanie graffiti z podłoży nieodpornych na rozpuszczalniki, jak np. poliwęglan komorowy.