PRZEMYSŁOWE POWŁOKI ANTYGRAFFITI

Problemy z usuwaniem graffiti

Umiejętność tworzenia ładnego graffiti to wielki dar. Posługiwanie się farbą w spreju nie jest łatwe, w dodatku gdy chcemy namalować obraz na dużej powierzchni. Prawdziwi artyści tworzą niesamowite dzieła, które stają się wręcz ikonami popkultury. Jednak łatwy dostęp do farb w spreju umożliwia też tworzenie bohomazów wandalom, do tego zazwyczaj w miejscach, które graffiti po prostu oszpeca. Jest to ogromny problem, zwłaszcza w dużych miastach. Wielu właścicieli domów, czy opiekunów infrastruktury miejskiej często zadaje sobie pytanie, czym usunąć graffiti.


Specjalne preparaty

Usuwanie farby w spreju z elewacji budynku nie jest łatwe. Często zarządca budynku decyduje się po prostu zamalować bohomazy, gdyż usuwanie graffiti zniszczyło by elewację lub zostawiło na niej brzydkie plamy. Jednak nie wszystkie elewacje da się po prostu pomalować. Niechciane „dzieła sztuki” powstają czasami na ozdobnej cegle klinkierowej czy ekranach akustycznych. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne preparaty, którymi da się usunąć graffiti. Mają one różny skład. Zamawiając preparat warto poradzić się obsługi sklepu, który z nich będzie najlepszy do danego typu elewacji. Użycie środków nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy umiejętności. Wystarczy nanieść go na ścianę, a następnie zetrzeć szmatką lub szczotką. Preparat skutecznie usunie tylko farbę w spreju, ni zniszczy elewacji. Poradzi sobie nawet z bohomazami, które powstały jakiś czas temu. To właśnie one są zazwyczaj najtrudniejsze do usunięcia.

Ochrona

Niewiele osób wie o tym, że elewację można chronić przed niechcianym graffiti. Również do tego celu zostały stworzone dedykowane preparaty. Powłoki antygraffiti nakłada się na elewacje budynków i inne powierzchnie, podobnie jak bezbarwną farbę. Jak działają? To proste. Powłoka zapobiega wnikaniu farby w strukturę elewacji. Bohomazy można dzięki temu bardzo łatwo i szybko usunąć. Powłoki dostępne są do różnych rodzajów powierzchni, można więc dzięki nim ochronić przed wandalami zarówno drewniany dom, jak infrastrukturę z cegły.